Lono, o naturálnom prístupe k naším deťom

 • O nás
 • Aktuality
 • Eko škôlka Lieska
 • Články
 • Galéria
 • Kontakt
 • Podpora

 • Piliére škôlky

  1. Kniha Koncept kontinua od Jean Liedloffovej 
  2. Psychologičky Jirina Prekopová a Naomi Aldort (Okrem uvedených autoriek, tiež implementujeme do procesu metodiku -Rešpektovať a byť rešpektovaný ...) a inšpiruje nás i významná osobnosť Jaroslav Dušek.
  3. Kontaktné a vedomé rodičovstvo  - kontaktný a vedomí učiteľ – vedomá škôlka /vzťahová výchova/ (Naše poslanie spočíva v plynulom nadviazaní na rovnaký, či podobný prístup z prostredia, v ktorom dieťa od malička vyrastalo...)
  4. Prvky z Montessori pedagogiky (V procese využijeme najmä prvky z článku - Praktický život. Nakoľko montessori pedagogika vo svojej metodike rozvíja prevažne intelekt, jednotlivé postupy budú využité len veľmi citlivo s ohľadom na vek a najmä vnútorný záujem jednotlivca...)
  5. Prvky z Waldorfskej pedagogiky (Tu zachováme systém "metodiky nádychu a výdychu", tak ako funguje ľudské telo - v pravidelnom rytme bije srdce, v pravidelnom rytme sťahu a uvoľnenia sa rodí dieťa, v pravidelnom rytme dýchame..., tak i v procese je zachovaný rytmus roka, mesiaca, týždňa, dňa...
  6. Slovanská kultúra, zvyky  (Pravidelne, 1x za štvrť roka nás budú navštevovať priatelia zaoberajúci sa našimi pôvodnými tradíciami, slovanskými zvykmi a kultúrou – Karpatskí Pecúchovia.)
  7. Prvky z princípov lesnej a eko škôlky (vychádzky do prírody, do lesa, spoznávanie stromov, bylín...zakladanie ohňa, zbližovanie sa so živlami, enviromentálna výchova, prírodné materiály, bio strava, eko drogéria, vlastná eko záhradka a bio farma, triedenie odpadu, jazdenie na koni... )
  8. Zdravá výživa (raw, vegan., vegetarián., makrobiotická, bezlepková strava, veľa surovej zeleniny a ovocia, obilniny, riasy, strukoviny, kvalitná soľ - ružová, diamantová, morská... kvalitné bio potraviny, v sezóne z vlastnej záhrady...vlastné kompóty, džemy... časom ručné mletie múky... inšpirujeme sa našou výživovou poradkyňou Ľubicou Balážovou.)
  9. Zdravé deti (do škôlky chodia len zdravé deti, priesvitné soplíky tolerujeme, farebné soplíky a horúčky nie sú u nás vítané )
  10. Mužský vzor (Do celého procesu sa vždy snažíme zapojiť i mužský vzor, aby mali deti možnosť pozorovať aj jangový prvok...)

   


  Dajte o nás vedieť na sociálnych sieťach. Ďakujeme!