Lono, o naturálnom prístupe k naším deťom

 • O nás
 • Aktuality
 • Eko škôlka Lieska
 • Články
 • Galéria
 • Kontakt
 • Podpora

 • Hlina vs. špina

  Hlina nie je špina , je dôležitá pre vývoj imunity

  V dnešnej dobe je naša spoločnosť až príliš posadnutá baktériami , čistotou a hygienou .

  Rodičia neustále umývajú ruky svojich detí , používajú antibakteriálne mydlá , alkoholom napustené obrúsky alebo menia oblečenie detí hneď akonáhle sa na ňom objavia nečistota .

  Pre deti je prirodzené , že sú blízko prírode ako je to len možné a výskum navyše odhalil spojenie medzi hlinou a silným imunitným systémom .

  Podľa Mary Ruebush PhD , autorky Why Dirt is Good : 5 Ways to Make Germs Your Friends ( Prečo je hlina dobrá : 5 spôsobov ako urobiť baktérie vašimi priateľmi ) , je priťahovanie založené na miliónoch rokov evolúcie . Rovnako ako sval v tele potrebuje imunitný systém cvičenie , aby sa plne vyvinul a stal dostatočne silným na to , aby odolal chorobám .

  " Keď dáva dieťa veci do pusy , tak dovoľuje imunitnej odpovedi preskúmať svoje prostredie . " Napísala Mary Ruebush . " Nielen že to umožňuje precvičenie imunitnej odpovede , ktorá je nevyhnutná pre ochranu , ale tiež to hrá kritickú úlohu pri učení nevyzretej imunitnej odpovede , ktoré veci je najlepšie ignorovať . "

  Deti , ktoré vyrastajú na farmách a sú vystavené rôznym chrobákom , červom a prírodným elementom , majú oveľa menej alergií a autoimunitných problémov než deti , ktoré strávili väčšinu života zatvorené doma . Hranie sa vonku na boso a hranie sa s hlinou urobí zázraky zdravia dnešných mlaďochov .

  Výskum tvrdí , že je možné, že sú deti príliš čisté a bolo by lepšie nechať ich prirodzeným inštinktom . V štúdii v roku 2012 vedci testovali , čo sa stane myšiam , keď vyrastajú s nedostatkom žalúdočných baktérií a ako to ovplyvní ich imunitný systém . Zistilo sa , že vystavenie mikróbom v mladosti pomohlo vytrénovať určité bunky imunity , aby odolávali neskôr v živote chorobám . Vystavenie rovnakým mikróbom v dospelosti nemalo rovnaké účinky .

  Ovplyvnené imunitné bunky boli vo všeobecnosti tie v pľúcach a v hrubom čreve vďaka hyperaktivite T - buniek , ktoré sa objavujú u ľudí pri astme . Najdôležitejší bod z výskumu je myšlienka , že počas mladosti existujú rozhodujúce biologické rozvoja , ktoré nemôžu byť zopakované v neskoršej fáze života , a silný imunitný systém je jeden z nich .

  Rozhodne by ste nemali kŕmiť deti hlinou , ale oslobodiť sa. Rodičia sa tak boja o svoje deti , že chytia prechladnutie alebo chrípku , že sú obsedantno zameraní na to , aby bolo ich dieťa čisté a bez baktérií . To je ale proti prirodzenému rytmu života .

  Veda preukázala , že je hlina prospešná pre život dieťaťa . Deti milujú hlinu , pretože inštinktívne vedia , že je dobrá pre vývoj ich imunitného systému . Môžeme si teraz užiť pohľad na deti , ako sa hrajú s hlinou , zatiaľ čo vieme , že si budujú silný imunitný systém.

   

  http://www.freepub.cz/2013/hlina-neni-spina-je-dulezita-pro-vyvoj-imunity/

  http://www.biosferaklub.info/antidepresiva-v-pode-alebo-ako-nas-praca-s-podou-robi-stastnymi/#more-9045


  Dajte o nás vedieť na sociálnych sieťach. Ďakujeme!